03 Kasım 2010 Çarşamba

Sheida İle Güzelliğinize Güzellik Katacak Bir KampanyaKampanyalarımızın ardı arkası kesilmiyor ve işte siz bayanlar için yepyeni bir kampanyayla karşınızdayız.Sheida Makyaj ürünlerinin hepsi birbirinden güzel ve hepsi birbirinden şık.Sitemizde rengarenk hepsi ayrı ayrı güzel sürmelerimiz bulunuyor.
Sheida sitemizi internette gezinirken keşfettim ve kendilerine sunduğum öneriyi kabul ettikleri için ayrıca çok teşekkür ediyorum..


Sürme Nasıl Çekilir:


**Aplikatörü yatay olrak gözün iç kısmına yerleştirin.Gözünüz kapalıyken alt kapağı boyunca kaydırın.Etkili bir görünüm elde etmek için aynı işlemi tekrar edin.Gözü daha büyük göstermek ve etkiyi arttırmak için sürmeyi belli bir çizgiyi bozmadan gözün dış çevresinede sürün.Sonuç mükemmel,en etkili baştan çıkarıcı bakışlar..
SÜRME ÇEKMEK:
Eski çağlara kadar giden bir süslenme vasıtasıdır. Arap kadınları "mikhale" denilen şişeler içerisinde korunan sürme maddesini kendi çocuklarının gözlerine çekerlerdi. Kirpiklerin iç kısmına çekilen sürmenin göze şifa verdiği ve kirpikleri güçlendirdiğine dair rivayetler vardır. Hz. Peygamber (s.a.s) yatmadan önce "ismid" Artimnan adı verilen sürmeyi tavsiye etmiştir (Tirmizi, Libâs).
İsnadı zayıf bir hadise göre kendisi de yatmadan önce gözlerini üçer defa sürmelerdi (Bağavî, Şerhu's-Sünne, XII, 117-119).
Dul kalan arap kadınları yas tuttukları zaman süslenmeyi bırakırlar, tekrar evlenmek istediklerini göstermek için ise süslenirlerdi. Sürme çekmek de evlenmeye hazır duruma gelmenin bir göstergesiydi. Müslim'in rivayet ettiği bir hadis de Ümmü Atıyye şöyle demektedir: "Biz ölüye üç günden fazla yas tutmaktan nehyolunuyorduk, yalnız koca için dört ay on gün müstesna idi: O esnada sürme çekinmez; koku sürünmez ve boyalı elbise giymezdiler" (Müslim, Talak, 66, 67). Dârimî, bir hadise göre oruçlu olanların gündüz değil gece sürme çekmesi istenmişse de (Dârîmî, Savm, 28) devamında bizzat kendisi bunda bir beis görmediğini ifade etmiştir.
İhramlı iken ise sürme yerine "sabır" denilen acı bir ilacın kullanılmasını Eban b. Osman tavsiye etmekle beraber (Müslim, Hac, 90; Ahmed b. Hanbel, I, 60, 65) kokusuz olan sürmenin çekilmesinde ulemâ bir sakınca görmemiştir (Müslim, A. Davudoğlu Ter. Şerhi, VI, 369).Firmamızı biraz tanıyalım isterseniz..
Nural olarak kozmetik alanında İthalat ve pazarlamanın yanında kendisine ait alan markasıyla Sheida kozmetik dalında ilk ürünlerden biri olan ve İslamiyet'inde kozmetik dalında önerdiği tek ürün olan sürmeyi bir çok selektif markanında üretimini yaptırdığı REBOR laboratuarlarında ürettirip satışa sunmuştur.
Kampanyamıza gelirsek kampanyamız sonunda aşağıda görseli bulunan rengarenk sürmelerimizden 1 kişiye 3 Adet  sürme hediyemiz olacaktır..
 


 SÜRMENİN FAYDALARI:
Parmaklar arasında ovuşturulduğunda etrafa koku saçmaktadır. (Ali Rıza KARABULUT, Tıbb-ı Nebevî Ansiklopedisi, Mektebe Yay., c.2, s.624)
Peygamberimiz (s.a.v)’in özellikle yatmazdan evvel sürmeyi tavsiye ettiği ismidin bazı faydaları şöyle sıralanmaktadır:

• Sürme, göze parlaklık verir ve gözün net görmesini sağlar.
• Göz sinirlerini kuvvetlendirir.
• Sürme, gözdeki yaşı ve cerahati emer, çapağı giderir.
• Kirpikleri yeniden bitirir, çoğalmasını sağlar.
• Göz damarlarını -bilhassa yaşlı ve çocuklarda- takviye eder.
• İnce sıvı halindeki balla birlikte sürüldüğünde baş ağrısını giderir.
• İçine biraz misk katılan sürme taşı özellikle yaşlılar ve gözleri zayıf olanlar için sürmelerin en güzelidir. (İbn-i Kayyim, Tıbb, s.459)
• Sürmenin ana maddesi ‘antimon’ olması sebebi ile kirpikleri siyahlatır.
• Sürmenin siyah olması nedeni ile güneşten gelen ısı ışınlarını tutar. Çünkü ısı ışınlarının göze fazla sirayeti, gözdeki lens ve retinaya zarar verdiği de zikredilir.

Sürme hakkındaki bazı hükümler ise şöyledir:
• Erkeklerin sürmeyi sadece süslenmek için çekmeleri mekruhtur.
• Sürme yatmadan önce çekilir. Sürme olarak “ismid” taşından mamul sürme kullanılır.
• Cuma günleri; koku sürünmek, yıkanmak vs. sünnet olduğu gibi sürme çekmek de sünnettir.
• Sürme; üç defa sağa, üç defa sola (her çekişte sayının tek olması için) veya üç defa sağa iki defa sola (toplamda sayının tek olması için) çekmek sureti ile sürülür.
• Sürme çekmek, tadı boğazda hissedilse veya tükürdüğünde tükürüğünü renkli görse bile orucu bozmaz.
• Gümüş sürmedanlık kullanmak mekruhtur.

 BASIN BÜLTENİ:
Bilinen ilk makyaj malzemesi olan sürme bu güne kadar çok ihmal edildiğini tespit eden Sheida yeni nesil sürmeyi üretti.
Bilinen özellikleriyle üretilen sürme bir yandan renklendirilerek klasik siyah rengin dışına çıkarak her makyaja uygun renklendirildi.
Aslına uygun çok modern anti bakteriyel bir ambalaj ve kolay kullanım aplikatörüyle İlgi çeken renk değiştiren taneciklerin sağladığı kusursuz kalıcılık ve mükemmel çekicilik sürmeyi olağanüstü bir ürün yapıyor. Bu sürme bir mücevhermiş gibi hazırlandı.  Arap gecelerinden bir masal gibi karşı konulamaz kaliteye ve baştan çıkarıcı güçlere sahip. En ince detayına kadar çok dikkatli bir şekilde hazırlanmıştır.
Sürme 4bin yıldan beri bilinen ve kullanılan bir süslenme aracıdır.Özellikle Mısır, Hindistan ve Arabistan’da son yıllarda ise Avrupa ülkelerinde rağbet gören sürme İngiliz bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucunda
·         Yansımayı azaltarak gözleri güneş ışınlarından korumaya yardımcı olduğu
·         Göz kuruluğuna
·         Gözde bakteri üremesine
·         Gözdeki alerjik enfeksiyonlara kadar bir çok sorunu önlediği ortaya çıkmıştır
·         Yıllarca gözü kuvvetlendirdiği, görüşü arttırdığı, ve göze parlaklık verdiği için kullanılmıştır.

Etkileyici ve dikkat çekici bir makyaj için göz makyajı çok önemlidir. Gözlere derinlik ve gizem verebilen cazibenizi arttıran en güçlü makyaj ürünü  SÜRMEDİR.
Sheida sürme bir yandan makyajınızın kusursuzluğunu sağlarken bir yandansa göz sağlığınızı koruyor.


 Kampanya şartlarımız:
**İzleyicim olun face sayfamı beğenin
**Sheida kozmetik arkadaş olarak eklemeniz http://www.facebook.com/profile.php?id=779553579&v=wall 
arkadaşlarınıza önermeniz


**Ve sitemiz için en güzel sloganı belirlemeniz
**Kampanyamızı face ve bloğunuzda duyurmanız


Kampanyamız 15 gün sürecek ve 18 Kasımda bitecektir.Kampanyamız 15 günde bir olucak ve 15 günde bir  katılım yapanlar arasından 1 kişiye 3 adet istediği renkte sürme hediyemiz var.....Kargo ücreti firmamıza aittir.Hepinize bol şans..

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

0 yorum:

Yorum Gönder